Yeşil Pasaport İle Almanya’ya Gitmek

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Yeşil Pasaport İle Almanya’ya nasıl gidilir?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 90 görüntüleme 0

Hakkında Ali Metiner

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Yeşil pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının fazla dikkatli olması gerekir. Yeşil pasaport ile Almanya’ya gitmek daha kolaydır. Şartları da bordo pasaport sahibi olan kişilerin vize alması için gereken şartlardan daha basittir.
    Yeşil pasaport ile Almanya’ya gitmenin şartları gerekli belgelerin hazırlanması ve Almanya’da durulacak süreyle alakalı olmaktadır. Yeşil pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya’ya yapacağı turistik, ziyaret ve kısa süreli iş için olan seyahatlerinde Almanya vizesi almasına gerek yoktur. Bu nedenle kısa süreli olarak yapılacak seyahatler için Schengen vizesi başvurusu yapılmasına gerek olmamaktadır. Ancak yeşil pasaport sahibi kişilerin yapacağı seyahatler içinde belli başlı bazı belgeler talep edilmektedir. Bu belgelerin hazırlanması konusunda dikkatli olunmalıdır. Yeşil pasaportlu kişilerin hazırlaması gereken belgelerden biri seyahat sağlık sigortasıdır. Bu belge Alman hükümeti tarafından fazlaca dikkat edilen bir belge olmaktadır. Nakit para Almanya’ya yapılacak seyahat için olmazsa olmazlardan biridir. Konaklama için rezervasyon belgesi de yeşil pasaportu olan kişilerin hazırlaması gereken bir diğer belgedir. Bu belgelerin hazırlanması durumunda Almanya seyahati gerçekleştirilebilir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>