Vize Fiyatları Almanya

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Vize Fiyatları Almanya ne kadar?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 30 görüntüleme 0

Hakkında Emre Can Yilmaz

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Türkiye’den Almanya’ya gitmek için gerekli olan belgelerden biri Almanya vizesidir. Vizenin çeşitli türleri vardır ancak esasında ikiye ayrılmaktadır. Seyahat süresine göre uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Gitmek istediğiniz ülke eğer Schengen bölgesine üye ülkeler arasında ise kısa dönemli olarak alacağınız vize Schengen vizesi dahilinde olmaktadır. Almanya, Schengen bölgesine üye ülkelerden biridir. Bu nedenle 3 aydan fazla sürmeyecek olan yolculuklarınız için Schengen Almanya vizesi almanız gerekmektedir. Uzun dönemli olan vize Almanya Ulusal vizesidir. Bu vize türü 3 aydan fazla olan seyahatler için alınması gereken vize türüdür. Örneğin; Almanya’da çalışmaya başlayacaksanız ya da eğitim hayatınıza Almanya’da devam ettirme kararı verdiyseniz, almanız gereken vize Almanya Ulusal vizesidir. Ancak Erasmus öğrenci değişim programıyla üniversite eğitimi alacak öğrenciler Erasmus vizesi alması gerekir.
    Almanya vize başvuruları konsolosluğun yetki verdiği vize merkezi aracılığıyla vize başvurusu almaktadır. Vize başvurusu için Almanya konsolosluğu belirli bir miktarda harç almaktadır. Bunun yanı sıra dış sağlayıcıların almış olduğu ücret de dahil olmaktadır. Vize fiyatları Almanya vizesi için 2022 yılında zamlanmış ve vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Ancak konsolosluk harcı ve dış sağlayıcıların ücreti de göz önünde bulundurulduğunda 110 Euro civarında vize bedeli ortaya çıkmaktadır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>