Vize Başvurusu

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Vize Başvurusu nasıl yapılır?

Devam Ediyor 0
Vize Bölümü 2 ay 1 Cevap 35 görüntüleme 0

Hakkında Kubra Coskun

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Vize, Türkiye de bulunan diğer ülkelerin temsilcilikleri aracılığıyla o ülkenin sınırları içerisine giriş yapabileceğini gösteren bir belgedir. Vize için gerekli olan belgeler ülkelerden ve amaçlardan dolayı farklı olabilir. Seyahat için gidilecek ülkenin konsolosluğundan bilgi alınmalıdır. Vize başvurularında dikkat edilecek hususlardan biri pasaportun süresinin geçerli olması ve yıpranmamış olması gerekmektedir. Bu durumda olumsuz sonuçlarla karşılaşmak mümkündür. Mülakat zamanında doğru cevaplar verilmelidir. Evraklar eksiksiz tamamlanmış bir şekilde başvuru yapılmalıdır. Yolculuk için maddi durumun yeterli olduğunu kanıtlayan evraklar gereklidir. Maddi durum düşük, işsiz olma gibi durumlarda vize alma ihtimali düşmektedir. Seyahat yapılacak ülkeye göre değişiyor olsa da bazı ülkeler vize işlemlerinin haricinde yüksek sayılabilecek miktar ücret talep etmektedir. Önceden bilgilendirilmek gerekmektedir. Vize başvurusunu ikamet edilen yere yakın temsilciliğe yapılmalıdır. Her ülkenin kendi egemenlik yetkileri vardır.
    – Bundan dolayı ülkesine hangi kişilerin girip giremeyeceğine karar verebilirler. Ülkeye zarar veren, düzen bozan kişilerden gibi oluşan listesi vardır. Bunun dışında maddi sıkıntı yaratan ve halk sağlığını bozabilecek nedeniyle vize verilemeyebilir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>