Vize Başvuru Almanya

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Vize Başvuru Almanya nasıl yapılır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 33 görüntüleme 0

Hakkında Hikmet Beyran

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya diğer ülkeler gibi yıl içinde milyonlarca ziyaretçi kabul etmektedir. Almanya yolculuğunda bulunmak isteyen kişiler amaçlarına göre vize başvurularında bulunabilirler. Yolculuk sürelerine göre uygun vizeyi alabilirler. Almanya 26 Schengen ülkesi arasında yer almaktadır. Schengen vizesi olan kişiler Schengen ülkelerine rahatlıkla girebilir. Schengen vizesi 3 aydan kısa yolculuklar için kullanılan vizedir. Birde 3 ay üzeri yolculuklar için Almanya ulusal vize alınması gerekmektedir.
    Schengen vizesi 3 ay üzeri seyahatlerinde geçerli değildir. Bordo pasaport yani umuma mahsus pasaporta sahip olan kişiler Almanya yolculuğu için Almanya konsolosluğundan vize talebinde bulunmalıdırlar. Almanya konsolosluğu vize işlemleri için gereken evrakları vize almak isteyen kişilere bizzat açıklar. Vize alma isteğinde bulunan kişi istenilen evrakları gerekli şekilde tamamlamalıdır. Yolculuk amacına göre istenilen belgeler değişiklik gösterir. Vize için gerekli belgeler yakın tarihte yenilenmiş veya çıkartılmış olması gerekmektedir. Ayrıca ıslak imza ile imzalanmalıdır. Almanya konsolosluğu vize almak isteyenlere elektronik yöntemle de yardımcı olmaktadır. Başvuru sonrası 15 gün gibi bir süre bekleme işlemi vardır. Başvurunun Almanya’ya yapılacak olan yolculuktan bir süre önce yapılması önerilmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>