VFS Almanya Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

VFS Almanya Vize başvurusu nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 31 görüntüleme 0

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Türkiye’den Almanya’ya gitmek isteyen kişiler vize işlemlerini halletmek için Almanya konsolosluğuna ya da Almanya konsolosluğu tarafından resmi olarak görevlendirilmiş acente olan İDATA’ya başvuru yapılmalıdır. Yalnız bu kurumların yanı sıra vize işlemleri hakkında danışmanlık hizmeti veren bazı şirketler de bulunmaktadır. Bu şirketlerden biri de VFS Global’dir. Yalnız dikkat edilmelidir ki bu tür şirketler vize başvuru merkezi olarak sayılmamaktadır. Sadece danışmanlık hizmeti veren bu şirketler, sizi vize işlemleri sonrasında yine yetkili olan kurumlara yönlendirmektedir.
    VFS Almanya vizesi için danışmanlık hizmetleri vermektedir ve bu süreçte yükünüzü hafifletmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir husus var o da danışmanlık hizmeti veren şirketlerin, vize için alınacak konsolosluk harcının yanı sıra hizmet bedeli almasıdır. Bu ücret konsolosluğun alacağı ücretten farklıdır. Genellikle 30 Euro civarında bir ücret talep edilmektedir. Vize konusunda evrakların eksiksiz olarak hazırlanması çok önemlidir. Danışmalık hizmeti veren şirketler evrakların tamamlanması konusunda ve alacağınız vize türü hakkında tecrübeleriyle çok yardımcı olmaktadırlar. Bu sayede vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali artacaktır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>