Türkiye’den Almanya’ya Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Türkiye’den Almanya’ya Vize nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 26 görüntüleme 0

Hakkında Zeynep Karci

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Avrupa ülkelerinden biri olan Almanya Federal Cumhuriyeti, bir parlamenter cumhuriyettir. Yılda milyonlarca ziyaretçi alan Berlin, Almanya’nın en büyük şehri aynı zamanda başkentidir. Almanya Federal Cumhuriyeti, Umuma Mahsus pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize isterken yeşil, gri siyah ve kırmızı pasaporta sahip Türk vatandaşları için 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatler için vizeden muaf tutmaktadır. Almanya Federal Cumhuriyeti 26 Schengen ülkesinden biri olduğu için, Almanya’ya seyahatte önceden alınmış bir Schengen vizesinden dolayı başka bir vize alımı gerekmemektedir.
    Türkiye’den Almanya’ya seyahat edecek kişinin yolculuk amacına göre vize türü değişiklik göstermektedir. Gezi ya da tatil amacı ile yapılan yolculuk için Almanya turistik vize alınmalıdır. İş için olacak seyahatler için Almanya ticari vize gereklidir. Almanya’da yaşayan bir yakına yapılacak olan seyahat için Almanya aile ziyareti vizesi olmalıdır. Bu vize için Almanya’da yaşayan kişinin Almanya’ya gelecek olan kişiye resmi davetiye göndermesi gerekmektedir. Almanya transit vize ise Türkiye Cumhuriyeti’nden Almanya’ya yola çıkan bir vatandaş Almanya’dan başka bir ülkeye gitmek için gereken a tipi bir vize türüdür.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>