Türkiye’den Almanya’ya Vize Fiyatları

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Türkiye’den Almanya’ya Vize Fiyatları nasıl?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 25 görüntüleme 0

Hakkında Zeynep Karci

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Türkiye’den Almanya ya seyahat etmek isteyenler için pasaporta göre vize verilmektedir. Bordo pasaporta sahip kişilerin vize alması gerekirken yeşil, gri ya da siyah pasaporta sahip kişilere Almanya konsolosluğu tarafından vize talep edilmemektedir. Bu pasaporta sahip kişiler Almanya’ya vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.
    Almanya için vize ücretleri güncel zamana göre 60 Euro civarıdır. Vize başvurusu için iletişim yapılan merkez hizmet ücreti ise 23 Euro’dur. Her iki ücrette elden ödeme ile yapılmalıdır. Vize talep ücretlerinde 12 yaşından küçük çocuklar için ücret bedelin yarısı ödenmektedir. AB ve AET vatandaşlar vize işlemleri için aileleri dahil ücret ödememektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nde memur olarak çalışan kişiler vize işlemleri için işine dair detaylı bilgi içeren belge, ücretli çalışanlar için çalıştıkları kurumdan resmi izin belgesi, kişiye ait son maaş belgesi serbest meslek sahibi kişiler ticaret odasına kayıta dair belge, güncel zamanlı vergi levha belgesi gibi belgeler vize için gerekli olanlardır. Başvurunun yolculuk zamanının en az 4 hafta öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>