Türkiye’den Almanya’ya Gitmek İçin Gerekenler

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Türkiye’den Almanya’ya Gitmek İçin Gerekenler neler?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 44 görüntüleme 0

Hakkında Lale Gizem

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya yılda çok fazla ziyaret alan Avrupa ülkeleri arasında bulunmaktadır. Almanya ayrıca Schengen ülkelerinden biridir. Almanya’ya gidilmeden önce gerekli belgeler temin edilmelidir. Nasıl gidilir sorusuna yanıtlar bularak bilgi toplanmalıdır. Almanya’ya iki iletişim yolu vardır. Biri kara yolu iken diğeri hava yoludur. Kişi tercih ettiği yolu kullanabilir. Avrupa ülkelerine gitmek için gereken vize Schengen vizesidir. Avrupa ülkelerinden biri olan Almanya’ya da seyahat için Schengen vizesi alınması gereklidir.
    Almanya Schengen vizesi alabilmek için bazı yapılması gerekenler vardır. Vize alma işlemi teknolojik alet aracılığı ile yapılabilir. Almanya Schengen vizesi almak isteyen kişilere kolaylık sağlamaya devam etmektedir. Vize başvurusu ardından Almanya konsolosluğu vize işlemlerini gerçekleştirebilmek üzere gerekli evrakları detaylıca açıklar. İşlemler için gerekli belgeler eşiksiz bir şekilde tamamlanmak üzere Almanya konsolosluğuna başvuru yapılabilir. Almanya konsolosluğu tarafından verilen evraklar incelenmesinin ardından vize başvurusu yapılabilir ve ardından bekleme süresi başlamaktadır. Schengen vizesi onaylandıktan sonra Almanya yolculuğu kolaylıkla yapılabilir. Ancak yapılacak Almanya yolculuğu üç ay ile sınırlandırılmaktadır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>