Transit Vize Almanya

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Transit Vize Almanya başvurusu nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 28 görüntüleme 0

Hakkında Osman Erturk

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya seyahatini gerçekleştirdikten sonra Almanya üzerinden başka ülkeler gitmek isteyen bir kişi Almanya havaalanı transit vize başvurusunda bulunmalıdırlar. Almanya havaalanı vizesi A tipi vize olarak da adlandırılmaktadır. Bu vize tipine sahip kişiler Almanya’dan sonra gidecekleri yere transit vize yardımı ile pasaport kontrolü yapılmadan gidebilirler.
    Almanya transit vize seyahatleri Frankfurt ve Münih’te gerçekleştirilir. Bazı zamanlarda ise Hamburg, Duesseldorf, Köln Bonn ve Berlin’ havalimanlarında olmaktadır. Almanya havaalanı transit vize başvurusu Almanya konsolosluğuna yapılmalıdır. Almanya konsolosluğundan transit vize işlemleri için bilgi edinilmelidir. Gereken evrakları Almanya konsolosluğu tarafından kişiye belirtilir. Almanya transit vize işlemleri için gerekli belgeler vize alımında başvuru yapan kişi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Almanya transit vizesi Schengen ülkelerinden olmayan ülkelere Almanya üzerinden gidilmesi durumunda alınılır. Üçüncü bir ülkeye geçiş yapılabilmesi için ancak a tipi transit vize kullanılır. Yalnızca gri pasaport yani hizmet pasaportuna sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları a tipi transit vize olmadan almaya üzerinden üçüncü bir Schengen ülkesi olmayan bir ülkeye yolculuk yapabilirler.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>