Ticari Vize Almanya

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Ticari Vize Almanya nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 23 görüntüleme 0

Hakkında Zeynep Karci

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya ticari vizesi Türkiye Cumhuriyeti’nden Almanya’ya iş ya da fuar gibi seyahatler için gelen kişilerin alması gereken vizedir. Almanya ticari vizesi C tipi türünden bir vizedir. Bordo pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya konsolosluğunun, Almanya ticari vizesi için istediği belgeleri eksiksiz bir biçimde tamamlayıp iletmelidir. Bazı belgeler asıl hali ile verilmelidir.
    Almanya seyahati için gerekli belgeler gidiş amacına göre değişse de genellikle belirli belgeler istenilir. Almanya ticari vize başvurusu Almanya’ya yapılacak olan seyahatten en az 1 ay önce yapılmalıdır. Almanya ticari vize başvurusu evrakları ıslak imzalı bir şekilde iletilmelidir. Pasaport gibi diğer evraklar ile vize belgelerinin kişiye ait bilgileri aynı olmalıdır. Aksi takdirde Almanya ticari vize başvurusu olumsuz sonuçlanabilir. Vize işlemleri için gerekli pasaportun son 10 yıl önce çıkartılmış olması gerekmektedir. Ayrıca yolculuk dönüş tarihinden en az 3 ay sonra geçerliliğini yitirmelidir. Vize işlemlerinin oluşabilmesi için pasaportta yan yana 2 sayfanın boş olması gerekmektedir. Kişiye ait ticari vize evrakları için en az 2 adet biometrik fotoğraf olmalıdır. Son 3 ay içerisinde çekilmiş ve net olmalıdır. Kişiye ait biometrik fotoğraf sadece ticari vize işlemlerine özel olmalı ve hiçbir yerde kullanılmamış olması önemli noktalardandır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>