Schengen Almanya vize başvurusu

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Schengen Almanya vize başvurusu nasıl yapılır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 23 görüntüleme 0

Hakkında Cemre Ak

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Schengen vizesi, Schengen bölgesine üye ülkeler arasında turizm, iş ya da aile ziyareti gibi amaçlarla rahatça seyahat edilebilmesine imkân tanıyan vizedir. Avrupa için en yaygın vizedir. 2022 yılındaki verilere göre 14,2 milyondan fazla insan Schengen vizesini kullanarak Avrapa’da seyahat etmiştir. Schengen vizesi giriş yapılabilecek toplamda 26 tane ülkeyi kapsamaktadır. Bu ülkeler şöyledir: Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Lihtenştayn.
    Schengen Almanya vizesi almak için Almanya konsolosluğunun yetki verdiği İDATA kurumuna vize başvurusunda bulunulabilir. Ancak Schengen Almanya vizesi alındıktan sonra başka ülkeye gidilecekse önce Almanya’ya gidilmeli daha sonrasında başka ülkelere yolculuk yapılmalıdır. Schengen Almanya vizesi için gerekli olan evraklar İDATA ofislerinden öğrenilebilir. Ya da İDAta internet sitesi üzerinden gerekli belgelerin öğrenilmesi mümkündür Schengen vizesi için gerekli belgelerin tamamlanması sonrasında randevu alınıp vize başvurusunda bulunulabilir. Yalnız unutulmamalıdır ki belgeler eksiksiz olsa da vize başvurusu olumlu sonuçlanacak diye bir durum söz konusu değildir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>