Öğrenci Vizesi Almanya

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Öğrenci Vizesi Almanyadan nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 28 görüntüleme 0

Hakkında Baris Koc

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya ‘ya yolculukta bulunacak kişiler eğer ki yeşil pasaporta sahip ise Almanya konsolosluğu o kişilerden vize talebinde bulunmaz. Almanya‘ya okumak için gitmek için vize almak isteyenler, önceden kullanılmış olan vizelerin ve pasaport fotokopileri mutlaka olmalıdır. Yapılacak olan vize başvurusu için Almanya konsolosluğu 60 Euro gibi bir ücret istemektedir. Ayrıca vize merkezleri için yapılan görüşmelerden de 23 Euro alınmaktadır. Reşit olmayan Almanya yolcuları, vize için ebeveynlerin noterin imzaladığı muvafakat name belgesi olmalıdır. Anne baba ayrı gibi velayetin tek bir ebeveyne kayıtlı olduğunu gösteren kanıtlayıcı bir belge olmalıdır. Duruma göre değişmesi takdirde öğrenci olanların öğrenci belgesi mezun olmuş kişilerin ise diplomasının öğrenci vizesi evraklarının içinde olması gerekmektedir.
    Vize talebinde bulunan kişin ailesine ait gelir belgesi olmalıdır. Ayrıca aileye ait banka döküm belgesi olmalıdır ve bu belge banka tarafından onaylı bir şekilde imzalanmalıdır. Almanya Öğrenci vizesi için öğrenciye ait iki tane biometrik fotoğraf gereklidir. Tüm bu gereken belgelerin yakın zamanda çıkartılması vize işlemleri için önem göstermektedir. Farklı durumda vize işlemleri olumsuz sonuçlanabilir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>