Mısır Vize Almanya

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Mısır Vize Almanya nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 59 görüntüleme 0

Hakkında Hale Giritli

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Her yıl milyonlarca ziyaret alan Mısır, aynı zamanda milyonlarca kişiye vize de vermektedir. Mısır’a yolculuk yapacak kişiler Mısır vizesi almak zorundadırlar. Almanya vizesinde olduğu gibi kısa süreli yani 90 günlük seyahatler için Mısır turistik vize verilmelidir. Almanya turistik vizesi kısa süreli bir vize olarak adlandırılmaktadır. Resmi pasaportlara (hizmet pasaportu, diplomatik pasaport, hususi pasaport) sahip kişiler vize almaktan muafken, bordo pasaport yani umuma mahsus pasaporta sahip kişiler Mısır vizesi almak zorundadırlar.
    Türkiye’den Mısır’a ziyarette bulunmak isteyen vatandaşlar Mısır konsolosluğuna doğrudan başvuru yapabilirler. Ayrıca Mısır konsolosluğunun Mısır vizesi ile ilgilenmeleri için görev verdiği mısır vize merkezlerine de başvuru yapılabilir. Almanya’dan mısıra seyahat yapmak isteyenler ise isteğe göre mısır konsolosluğuna ya da mısır konsolosluğunun yetki verdiği mısır vize merkezlerinden vize işlemleri halledilebilir. Her vizede olduğu gibi istenilen belgeler tam tamına kişiye ait doğru bilgiler ve iletişim adresleri ile doldurulmalıdır. Vizede istenilen tüm belgelerde ki kişiye ait bilgiler aynı doğrulukta olmalıdır. Mısır vizesi Almanya için evraklar Arapça dili ve Almanca dili ile terce edilmiş şekilde ibraz edilmelidir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>