İtalya Vize Ücreti 2022

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

İtalya Vize Ücreti 2022’de nasıl?

Devam Ediyor 0
İtalya 2 ay 1 Cevap 33 görüntüleme 0

Hakkında Meltem Bilgili

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Yurtdışı seyahatlerinde bazı ülkelere giriş için vize gereklidir. İtalya da vize isteyen ülkelerden birisi olmaktadır. İtalya’ya gidecek olan kişilerin İtalya vizesi alması gerekmektedir. Vize işlemlerine geçmeden önce pasaport işlemlerinin tamamlanması gerekir. Yolculuk sürenizin pasaport geçerlilik süresini kapsayıp kapsamadığını kontrol etmeniz büyük önem arz etmektedir. Yolculuk esnasında pasaport geçerlilik süresinin dolması halinde, gittiğiniz ülkedeki Türkiye konsolosluğu pasaport işlemlerinizi yerine getiremeyeceğinden dolayı büyük sorunlarla karşılaşmanız muhtemel olacaktır. Bundan dolayı tüm kontrolleri yapmanız yolculuğunuzun sorunsuz geçmesi açısından önemlidir.
    Vize işlemleri genellikle gitmek istediğiniz ülkenin Türkiye’de bulunan konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Ancak bazı konsolosluklar resmi olarak bazı kurumları vize işlemlerini yürütmek amacıyla görevlendirmiş bulunmaktadırlar. İtalya için ise İtalya konsolosluğunun görev verdiği kurum İDATA kurumudur. İDATA vize işlemlerini resmi olarak İtalya konsolosluğu adına yürütmektedir. Verdiği hizmetlerin karşılığında ise belirli bir ücret almaktadır. Ancak İDATA kurumunun aldığı ücret ve konsolosluk harcı karıştırılmamalıdır. İtalya vize ücreti 2022 yılında daha önceden konsolosluk harcına gelen zamlarla beraber 110 Euro civarında bir miktarı bulmaktadır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>