İtalya Konsolosluğu Vize Randevusu

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

İtalya Konsolosluğu Vize Randevusu nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
İtalya 2 ay 1 Cevap 26 görüntüleme 0

Hakkında Askin Coskun

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    İtalya’ya gitmek için başlıca iki unsura ihtiyaç vardır. Bunlar pasaport ve İtalya vizesi olmaktadır. Pasaportunuz eğer yeşil, siyah ve gri pasaport ise vize gerekmemektedir. Ancak sahip olduğunuz pasaport bordo pasaport ise İtalya, vize gerektiren ülkelerden biri olduğu için seyahat amacınıza göre İtalya vizesi almanız gerekmektedir. Pasaport işlemleri hakkında bir sorununuz varsa sorunları yurtdışına çıkmadan önce size yakın nüfus müdürlüklerinden halletmeniz gerekmektedir. Pasaport işlemleri için online randevu alabilirsiniz. Vize işlemlerine gelince İtalya konsolosluğu adına vize işlemleri yapan bir kurum bulunmaktadır. Ancak bu kurumun dışında İtalya konsolosluğu vize randevusu vermektedir. İletişim kanallarından İtalya konsolosluğu ile iletişime geçip yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.
    Öncelikle vize almak için temin etmeniz gereken belgelerle dolu bir dosya hazırlamanız gerekir. Bu dosyanın için olması gereken evrakları İtalya konsolosluğu internet sitesi üzerinden öğrenmeniz mümkündür. Aynı zamanda telefon ile arayarak ya da yüz yüze görüşerek de bu evrakların ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Daha sonrasında İtalya konsolosluğu vize randevusu vermektedir. Randevu zamanında İtalya konsolosluğunda bulunmanız durumunda vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>