İDATA Randevumu nasıl iptal ederim?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

İDATA Randevumu nasıl iptal ederim?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 2 Cevap 39 görüntüleme 0

Hakkında Asya Bal

Cevaplar ( 2 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Vize işlemleri için konsoloslukların görevlendirmiş olduğu bazı kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumlar yurtdışı seyahatine çıkacak vatandaşlara vize alma işlemleri ya da pasaport işlemleri konusunda yardımcı olmaktadırlar. İtalya ya da Almanya’ya gitme niyetindeyseniz pasaport ve vize gibi işlemlerinizi yerine getirecek olan şirket İDATA’dır.
  İDATA şirketi İtalya ve Almanya konsolosluğunun resmi olarak görevlendirmiş olduğu bir kurumdur. Kendisini İDATA görevlisi gibi ya da yetkili kişi gibi tanıtanlara karşı dikkatli olmanızda fayda vardır. İDATA kurumundan vize ve pasaport işlemleriniz için randevu almanız gerekmektedir. Randevu aldığınız tarihte hangi ofisten aldıysanız o ofiste bulunmanız gerekmektedir. Uzman kadrosuyla vize işlemlerinizde en etkili şekilde hizmet veren bir kurumdur. Dört farklı yerde ofisleri bulunmaktadır. İstanbul’da Asya ve Avrupa kıtasında olmak üzere iki yerde ofisleri bulunmaktadır. Diğer iki ofis ise Bursa ve Trabzon illerinde bulunmaktadır. Dilediğiniz ofis için randevu alabilirsiniz. İDATA kurumunun verdiği hizmet belirli bir ücrete tabiidir. Vize başvuru ücretiyle karıştırılmamalıdır. İDATA randevu iptali yapmanız mümkündür. İnternet sitesi üzerinden ya da İletişim numaralarından randevu iptal talebinizi iletebilirsiniz.

 2. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Yurtdışına çıkmak için vize almak gerekir. Gideceğiniz ülkeye göre başvuru yapacağınız vize merkezleri değişmektedir. Almanya ve İtalya ülkelerine gitmek isteyenlerin vize işlemlerini yapacakları bir vize merkezi bulunmaktadır. İDATA kurumu İtalya ve Almanya için vize işlemlerinizi yapacak olan ve birçok hizmet sunan bir kurumdur. Bu kurum İtalya konsolosluğu ve Almanya konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan bir vize merkezidir. İDATA İtalya ve Almanya vizeleri için vize başvurusu yapacak olan kişilere pek çok hizmet sunmaktadır. Örneğin; vize ve pasaport işlemlerinizin durumlarını rahatlıkla kontrol edebileceğiniz bir hizmetleri mevcuttur. Size verilecek olan takip kodu ile İDATA sitesi üzerinden bu kodu ilgili yere yazıp aratma tuşuna basarak vize ya da pasaport işlemlerinizin durumunu öğrenmeniz mümkündür.
  İDATA İtalya vizesi başvuruları için randevu alıp, randevu zamanında İDATA vize merkezlerinde bulunmanız halinde size gerekli bilgiler verilecektir. Vize işlemleri için hazır edilmesi gereken bazı belgeler mevcuttur. Bu belgelerin eksiksiz şekilde temin edilmesi büyük önem arz etmektedir. Verilen bilgiler ışığında hareket edip vizenizi en kolay şekilde alabilirsiniz.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>