İDATA Almanya Vize Başvurusu

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

İDATA Almanya Vize Başvurusu nasıl yapılır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 29 görüntüleme 0

Hakkında Leman Cagril

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya vize başvuruları İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunan Almanya konsolosluğundan ya da Almanya büyükelçiliklerinden alınmaktadır. Ancak vize işlemlerini yürüten bir başka kurum daha bulunmaktadır. Bu kurumun adı İDATA’dır. İDATA Almanya ve ayrıca İtalya konsoloslukları tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş vize merkezidir. Almanya vizeleri için Schengen vize işlemlerini İDATA kurumu halletmektedir. Almanya konsolosluğu ise Almanya Ulusal vizesi hakkındaki işlemleri yürütmektedir.
    İDATA Almanya vize başvurusu İDATA ofislerinden yapılmaktadır. İDATA ofisleri Türkiye’de 8 bölgede bulunmaktadır. Bunlar: İstanbul – Gayrettepe, İstanbul – Altunizade, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Trabzon’dur. Başvuru işlemleri ofislerden yapılmaktadır. Yalnız başvuruya gitmeden önce İDATA’dan randevu almak gereklidir. Vize randevu işlemleri İDATA internet sitesi üzerinden online bir şekilde alınabilmektedir. Almanya vize başvurusu için gerekli evraklar vardır. Bu evraklar hakkındaki bilgiyi İDATA sitesinden edinebilirsiniz ya da internette yapacağınız kısa bir araştırma sonucu almanız gereken vizenin evrakları hakkında gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz. Başvuru için alacağınız randevu gününde ve saatinde gerekli evraklar ile birlikte başvuruya gitmeniz gerekmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>