İDATA Almanya Konsolosluğu

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

İDATA Almanya Konsolosluğu bilgileri neler?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 35 görüntüleme 0

Hakkında Turhan Soydan

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya vize türü olarak farlı kategorilere ayrılmaktadır. Yolculuk sürelerine göre olarak ikiye ayrılmaktadır. Amaçlarına göre ise birçok gruplara ayrılmaktadır. Kısa süreli vizeler, schengen vize türü olarak adlandırılmaktadır. Schengen vizesi, Almanya konsolosluğuna ya da İDATA resmi kurumuna başvuru yapılabilir. İDATA Almanya Konsolosluğu resmi kurumu, Almanya konsolosluğunun yetki verdiği bir kurumdur. Almanya uzun süreli yolculuklar için alınması gereken vize Almanya ulusal vizedir. Almanya ulusal vizesi D tipi vize diye de isimlendirilmektedir. Schengen vizesi c tipi diye anılmaktadır. Yeni şartlarda vize talebinde bulunmak isteyenlere kolaylık olması için internet aracılığı ile vize başvuru formu doldurmak mümkündür.
    Her yıl Schengen vizesi sayesinde, Almanya dahil 26 ülkeye rahatlıkla giriş yapılabilmektedir. İDATA resmi kurumuna Schengen vizesi başvuru oluşturulduğu durumunda diğer vizeler gibi kullanılması gereken belgeler vardır. Ve kurum bu belgeleri kişi tarafından istemektedir. Belgeler kişiye ait bilgiler ile tam tamına doldurulduktan sonra ki aşama başvuru formunu ibraz etmektir. Çoğu durumda önemi arz ettiği gibi Schengen vize işlemlerinde de yakın zamanlı olma önem göstermektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>