Frankfurt Transit Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Frankfurt Transit Vize başvurusu nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 27 görüntüleme 0

Hakkında Ertugrul Akcal

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya üzerinden aktarmalı olarak bir başka ülkeye geçecekseniz, transit vize söz konusu olmaktadır. Almanya Schengen bölgesine üye ülkeler arasında bulunduğu için Schengen vizesi olan kişiler, Almanya’ya uçuşları esnasında sıkıntı yaşamazlar. Ancak Schengen vizesi olmayan kişiler Almanya aktarmalı olarak bir başka ülkeye yolculuk yapacakları sırada transit vize almak zorunda kalabilirler. Aynı durum gidecekleri üçüncü ülke Schengen ülkeleri arasında yer almayan bir ülke ise de aynı şekilde olmaktadır. Örneğin; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bir kişi Almanya’da bulunan Frankfurt International Airport aktarmalı olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne gidecek ise Schengen vizesi olmasa bile geçerli vizelerini ya da oturum belgelerini gösterdikleri takdirde transit vize almalarına gerek kalmaz. Yani Türkiye’den önce Almanya Frankfurt transit vize almaksızın aktarma yapıp, daha sonrasında Amerika’ya yolculuk yapabilmektedirler.
    Frankfurt transit vize başvurusu için ise asıl gitmek istediğiniz ülkenin uçak bileti, gideceğiniz ülkeye dair vize, kalacak yer rezervasyon belgesi, 2 adet biometrik fotoğraf gibi belgelerin temin edilmesi gerekmektedir. Bu durumlar dahilinde yolculuğunuz için transit vize alıp almama kararına varabilirsiniz. Vize başvuru merkezlerinden de gerekli bilgileri almanız mümkündür.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>