Erasmus Almanya Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Erasmus Almanya Vizesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 34 görüntüleme 0

Hakkında Orkun Gumus

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Yurtdışında eğitim almak çoğu kişinin hayallerini süsleyen bir hayal olmaktadır. Özellikle Türkiye’de üniversite okuyan gençler için bu hayal hep vardır ve varlığını da sürdürmektedir. Türkiye’deki üniversite öğrencisi gençler Erasmus programı sayesinde 3 ila 12 ay arasında sürecek olan yurtdışında eğitim imkanına ulaşabilmektedirler.
    Erasmus programı, 1980 yıllarından beri süregelen Avrupa Birliğinin yürüttüğü ülkeler arası öğrenci değişim programıdır. Erasmus ismi, 1466 – 1536 yılları arasında yaşamını sürdürmüş olan Hollandalı ilahiyatçı Desiderius Erasmus ’tan gelmektedir. Bu program lisans öğrencilerine yöneliktir. Yurtdışındaki üniversitelerde eğitim olanağı sunmasının yanı sıra staj imkânı da sağlamaktadır. Erasmus programına 37 ülke katılmaktadır. 37 ülkeden toplam 4000’i aşkın yükseköğrenim kurumu arasında öğrenci değişimi yapılmaktadır. Bu sayede öğrenciler yurtdışında eğitim imkânı yakalamanın yanında gittiği ülkenin kültürünü de öğrenme fırsatı yakalamaktadır. Erasmus programında en çok tercih edilen ülkeler Fransa, İspanya ve Almanya olmaktadır. Erasmus ile Almanya’ya gitmek için Erasmus Almanya vizesi gerekmektedir. Erasmus Almanya vizesi uzun dönem vize türüne girmektedir. Bu vizeyi almak için Almanya konsolosluğuna başvuru yapılmalıdır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>