Davetiye ile Vize Nasıl Alınır?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Davetiye ile Vize Nasıl Alınır?

Devam Ediyor 0
Vize Bölümü 2 ay 1 Cevap 30 görüntüleme 0

Hakkında Yusuf Aksu

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    “Davetiye ile vize nasıl alınır?” Sorusu pek çok kişinin aklına takılmaktadır. Davetiye ile vize almanın pek çok yolu vardır. Bu yollardan birisi yurtdışında bulunan bir akrabanıza ziyaret amaçlı seyahat etmenizdir. Bu durumda davetiye ile vize almanız mümkün olabilecektir. Gideceğiniz ülkede bulunan yakınınızın sizin de bilgilerinizi içeren bir davet mektubu yazması gerekmektedir. Yakınınızın yazdığı davet mektubu ikamet ettiği belediye tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Davet mektubunun orijinal hali vize başvuru evraklarıyla birlikte Almanya konsolosluğuna sunulmalıdır.
    Davetiye ile vize almanın bir diğer yolu ise iş amaçlı olarak vize başvurusunda bulunulmasıdır. Bu yöntemde ise dışarda bir ülkeye iş için gidiyor olmanız gerekmektedir. İş için gideceğiniz şirketiniz sizin için bir davet mektubu düzenlemesi gerekir. Daha sonrasında yine davet mektubunun orijinal halini Almanya konsolosluğuna vize başvuru evraklarıyla birlikte sunmanız gerekir. Davetiye ile vermiş olduğunuz belgelerinizle beraber başvuru işlemini tamamladıktan sonra 1 hafta içerisinde Almanya konsolosluğu tarafından başvuru sonucunuz açıklanacaktır. Davetiye ile yapılan başvurular kesinlikle olumlu sonuçlanacak diye bir yanılgıya düşmemek gerekir. Ancak yine de olumlu sonuçlanma ihtimalini güçlendirdiği doğrudur.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>