Davetiye İle Almanya’ya Gitmek İçin Gerekli Evraklar

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Davetiye İle Almanya’ya Gitmek İçin Gerekli Evraklar Neler?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 26 görüntüleme 0

Hakkında Meltem Bilgili

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Yurtdışı seyahatlerinin farklı türleri bulunmaktadır. Bu türlerden birisi gideceğiniz ülkeden davetiye alınması üzerine seyahat yapılmasıdır. Almanya’ya davetiye ile gitmenin mümkün olduğu seyahat türleri de elbette vardır. Öğrenci olarak gidilecekse eğer kabul alınan okulun öğrenci için davetiye vermesi gerekmektedir. Bir başka seyahat türü ise iş için seyahattir. Bu tür seyahatlerde Almanya’da hangi şirket tarafından kabul aldıysanız o şirketin sizi davet ettiğine dair bir belge hazırlaması gereklidir. Bir başka yolu ise akraba ziyareti seyahatlerinde olmaktadır. Almanya’da annenizi, kardeşinizi, arkadaşınızı ya da akrabanızı ziyarete gidiyorsanız onların sizi davet ettiğini belirten bir belge işinizi görecektir. Yalnız bu belgede bulunması gereken noktalar vardır. Örneğin; ziyaret için gidecekseniz gittiğiniz yerin belediyesi tarafından onaylatılmış olması gerekmektedir. Ayrıca belgenin üzerinde sizin bilgilerinizin de bulunması gerekir. Davetiye ile Almanya’ya gitmek için gerekli evraklar şöyle sıralanabilir:
  – Pasaport
  – 2 tane biometrik fotoğraf (Güncel olması gerekmektedir.)
  – Kimlik arkalı önlü fotokopisi
  – Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  – Davet mektubunun orijinali
  – Banka hesap özeti (Hesap içerisinde 4000 Türk Lirası ve daha fazlası bulunması gerekmektedir. Kaşe ve ıslak imza ile onaylatılmış olması gerekir.)
  – Schengen vize başvuru formu
  – Seyahat sağlık sigortasının orijinali
  – Çalışan olarak gidilecekse şirket yazısı
  – Güncel şirket belgeleri (SGK işe girişi bildirgesi, 4A detaylı hizmet dökümü, maaş bordroları)

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>