Davetiye ile Almanya Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Davetiye ile Almanya Vizesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 28 görüntüleme 0

Hakkında Cemre Ak

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    İnsanların yurtdışına çıkabilmelerine imkân tanıyan belge vizedir. Herkesin bildiği üzere vize alabilmek için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu prosedürler hazırlanacak belgelerden oluşmaktadır. Çoğu vize türünde temin edilecek belgeler benzerlik göstermektedir. Ancak bazı vize türleri belgeleri temin edilirken bu belgelerin arasında bir de davetiye bulunması gerekir. Örneğin; yurtdışında iş toplantısına gidilecekse gidilecek olan şirket tarafından davet yazısı hazırlanmalıdır. Bu tür vizelere bir başka örnek ise eğitim olarak verilebilir.
    Türkiye’deki bazı okulların Erasmus kapsamında yurtdışındaki bazı okullar ile öğrenci değişimi söz konusudur. Türkiye’de üniversite öğrenimi gören öğrenciler belirli bir süreliğine yurtdışında üniversite öğrenimi görürler. Bu amaçla yurtdışına çıkacak olan kişiler okuldan davet mektubu alırlar ve davet mektubu vize alma işlemleri esnasında kullanılır. Bu konuda diğer bir örnek ise aile ziyareti amaçlı vize alımı olacaktır. Geçmiş yıllarda Almanya’ya Türkiye’den çok sayıda işçi çalışmaya gitmiştir. Bu olaydan sonra Almanya’da hatırı sayılır bir Türk nüfusu mevcuttur. Durum böyle olunca orada olan Türklerin Türkiye’deki ailelerinin Almanya’ya onları ziyarete gitme isteği doğmaktadır. Bunun için aile ziyareti vizesi alınması gerekir. Aile ziyareti vizesi için davet mektubu gerekmektedir. Davet mektubu Almanya’ya gelecek olan kişinin bilgilerini bulundurmalıdır. Vize alacak kişinin Almanya’da bulunacağı tarih aralığı da belirtilmelidir. Davetiye ile Almanya vizesi almak bu durumlarda mümkün olabilir. Ancak davetiyeli vize başvurularının hepsi olumlu sonuçlanacak diye bir durum söz konusu olmamaktadır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>