D Vizesi Almanya

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

D Vizesi Almanya nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 28 görüntüleme 0

Hakkında Orkun Gumus

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya için alınacak vizeler, Almanya’da kalınacak süre bazında değerlendirilmektedir. Bu sınıflandırmaya göre iki tür Almanya vizesi bulunmaktadır. Uzun dönem ve kısa dönem olarak söylenebilir. Kısa dönem Almanya vizesi, Almanya Federal Cumhuriyeti Schengen bölgesine ye ülkelerden biri olduğu için Schengen vizesi olarak sayılabilir. Uzun dönem Almanya vizesi ise D vizesi Almanya Ulusal vizesi olarak da bilinmektedir.
    Almanya ulusal vizesi, uzun dönem isminden de anlaşılacağı üzere kesintisiz olarak 90 günden fazla Almanya’da kalacak olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu vizeyi alacak kişilerin seyahatleri eğitim, aile birleşimi, çalışma gibi amaçlarla olabilmektedir. D tipi Almanya Ulusal vize başvurusu yapacak kişiler sadece Almanya konsolosluğuna ve Almanya büyükelçiliğine bizzat başvuru yapmalıdırlar. Almanya aile birleşimi vizesi, Almanya çalışma vizesi, Almanya Erasmus vizesi gibi vize türleri Almanya D tipi Ulusal vize içine girmektedir. D tipi Almanya vizesi için başvuru yapacak kişiler, vize başvurusu için gerekli evrakları internet üzerinden araştırma yaparak öğrenebilirler. Almanya konsolosluğunun resmi olarak yetkilendirdiği İDATA kurumunun sitesi üzerinden de gerekli bilgilerin edinilmesi mümkündür.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>