C Tipi Vize Almanya

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

C Tipi Vize Almanya başvurusu nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 25 görüntüleme 0

Hakkında Hikmet Beyran

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    C tipi vize, 90 günden kısa süreli Almanya yolculukları için geçerli olan vize türüdür. Schengen vize olarak da adlandırılmaktadır. C tipi vize başvurusu, kişinin isteğine bağlı teknolojik alet aracılığı ile ya da kağıt şeklinde çıkartıp doldurulup başvuru yapılabilir. Almanya konsolosluğunun belirlediği belgeler önceden araştırılıp, başvuru işlemleri için eksiksiz bir şekilde verilmelidir. Aksi takdirde başvuru işlemi kabul edilmeyebilmektedir. Seyahat amacına göre evrak sayısı değişebilmektedir. Belgeler hazırlandıktan sonra ikinci işlem vize alma talebinde bulunmaktır. Belirlenen başvuru zamanında başvuru yapılması gerekmektedir.
    Vize işlemleri bittikten sonra 15 gün civarı bekleme süresi olduğundan mütevellit, Almanya yolculuğu yapılmadan en az 3 ay önce vize alma işlemleri yapılmalıdır. Almanya vize işlemleri Almanya konsolosluğu dışında İDATA resmi kurumu tarafından da vize başvurusu alınmaktadır. İDATA resmi kurumu Almanya vize işlemi gerçekleştirmek isteyen kişilere yardımcı olur ve yetkili yerlere iletir. Alınan vize başvuru işlemleri iletilen yetkililer yani Almanya konsolosluğu tarafından eksik belge ya da olumsuz durum olmadığı takdirde vize işlemlerini onaylar.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>