Almanya’ya Vizesiz Gitmek

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya’ya Vizesiz Gitmek nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 26 görüntüleme 0

Hakkında Bahanur Sonmez

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya, başkenti Berlin olan bir Orta Avrupa ülkesidir. Son zamanlarda aldığı göçler nedeniyle nüfusu 83 milyona kadar ulaşmıştır. Gelişmiş ülkeler arasında olan Almanya, göçlerin yanı sıra sene için pek çok turistin de ziyaret ettiği bir ülkedir. Gelişmiş sanayisiyle pek çok iş insanını da ağırlamaktadır. Bu insanların Almanya’ya girebilmek için vize almaları gerekmektedir. Hiç değilse Türkiye’den Almanya’ya gidecek olan kişilerin vize alması mecburidir. Çünkü Almanya vize gerektiren ülkeler arasındadır.
    Almanya aynı zamanda bir Schengen ülkesidir. Bu da demek oluyor ki Schengen vizesi alarak Almanya dahil yaklaşık 26 ülkeye seyahat etmeniz mümkündür. Schengen vizesini ilk defa alacak olan kişiler Schengen vizesini sadece 1 ay kullanabilirler. Ancak diğer kişiler Schengen vizesinden 3 ay yararlanabilirler. Almanya’ya gitmek için alınacak vize türlerinden biri de Almanya Ulusal vizesidir. Almanya Ulusal vizesi Schengen vizesi dahilinde olmayan vize türleri için geçerlidir. Bu vize türleri de 90 günden fazla seyahat etmeniz gereken vize türleri olmaktadır. Ancak Almanya’ya vizesiz gitmek de mümkündür. Siyah, Gri ve Yeşil renk pasaport sahipleri 6 ay içerisinde en fazla 3 ay seyahat edecek şekilde Almanya’ya vizesiz gidebilirler.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>