Almanya’ya Vize Şartları

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya’ya Vize Şartları neler?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 28 görüntüleme 0

Hakkında Osman Erturk

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’ya gidiş için gerekli vize kalış süresine, gidiş amacına gibi bazı durumlara göre değişiklik göstermektedir. Almanya Schengen adı verilen vize türü içinde yer almaktadır. Schengen vize türü 26 ülke de geçerlidir. Schengen vizesi olan bir kişi Almanya dahil Schengen vize türüne sahip 26 ülkeye giriş yapabilmektedir. Bordo pasaporta sahip kişiler Schengen vizesi talebinde bulunmalıdırlar. Schengen vize başvurusu, Almanya konsolosluğu veya Almanya konsolosluğunun yetki verdiği İDATA resmi kurumuna yapılabilmektedir. İsteğe bağlı olarak vize almak isteyenler internet aracılığı ya da bizzat başvuru kâğıdı ile talep edebilirler. Vize işlemleri için gerekli evrakların başvuru yapan kişi tarafından yakın tarihlerde doldurulmuş ve tamamlanmış olması çok önemlidir.
    Almanya vize şartlarından bir diğeri belgelerin eksik olmayacak bir şekilde tamamlanmasıdır. Çünkü Almanya konsolosluğu ya da İDATA resmi kurumu eksik evrak durumunda vize talebini geri çevirerek reddetmektedir. Belgelerin konsolosluğuna bizzat hitap etmesi önemli hususlardandır. Kişi talebinde özenle davranmalıdır. Vize başvurusu yapan kişi Schengen vizesi talebinden sonra beklenecek olan 15 gün ardından Almanya seyahati gerçekleştirilebilir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>