Almanya’ya Uzun Süreli Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya’ya Uzun Süreli Vize nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 28 görüntüleme 0

Hakkında Zeynep Karci

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya seyahati için pasaporta göre vize alınıp alınmaması gerektiği belli olmaktadır. Borda pasaporta sahip bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Almanya’ya yolculuk yapmak için vize almak zorundadır. Fakat siyah ve kırmızı, gri ya da yeşil pasaporta sahip kişiler vize almaktan muaftır. Bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları ise uzun süreli vize için Almanya ulusal D tipi vize almak zorundadırlar.
    Almanya ulusal vizesi 90 günden fazla yolculuklar için gerekli olan vizedir. Almanya uzun süreli vize başvurusu sadece Türkiye de bulunan Almanya konsolosluğa ya da Almanya büyükelçiliğine yapılmaktadır. Türkiye’de 3 adet Almanya konsolosluğu bulunmaktadır. Bunlar; İzmir, İstanbul ve Ankara’dır. Başvuru için gereken evrakları Almanya konsolosluğundan öğrenilmelidir. İstenilen evraklar vize talebinde bulunan kişi ya da kişiler tarafından tam tamına doldurulmalıdır. Belgelerin güncel sürede hazırlanmış ve kişiye ait bilgilerin içermesi önemli noktalardandır. Aksi takdirde olumsuz durumlarda vize talebi reddedilir. Yapılan başvuru Türkiye’de bulunan Almanya konsolosluk tarafından incelenir ve değerlendirilir. Bir sakınca görülmediğinde onaylanmaktadır. Talebin onaylanması sonrasında bekleme aşaması vardır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>