Almanya’ya Turist Olarak Gitmek

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya’ya Turist Olarak Gitmek nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 26 görüntüleme 0

Hakkında Baris Koc

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’ya turist olarak gitmek için alınması gereken vize Almanya turistik vizedir. Almanya akraba ziyaret vizesi ile karıştırılmamalıdır. Almanya turistik vizesi, Almanya’ya gezi amacı ile gitmek isteyenlerin alması gereken vize türüdür. Almanya konsolosluğuna vize talebinde bulunurken seyahat amacını yanlış belirtmek gibi yanlışlıklar, vize alım işlemini olumsuz sonuçlandırabilir.
    Almanya turistik vize alma aşamaları vardır. Bunlar; turistik vize almak için başvuru, yolculuğun amacına göre hazırlanacak belgelerin belirlenmesi, başvuru için randevunun alınması ve başvurunun yapılması gibi aşamalardır. Her vizede olduğu gibi belirli istenilen evraklar vardır. Almanya turistik vize başvurusu sırasında kişiden istenilen evraklar pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, yolculuk amacını kanıtlayan belge, biometrik fotoğraf, aile bilgisi içeren vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ikametgâh belgeleri vardır. Kişinin meslek durumunu gösteren ve aylık gelirini belirten belgeler de istenilen evraklar arasındadır. Turist olarak gidecek kişi vize talebi işlemleri için öğrenci ise öğrenci belgesini ek olarak eklemelidir. Vize işlem ücretlerini ödenebileceğini kanıtlayan belge ya da bir sponsor tarafından masraflar ödenecekse sponsor kişiye ait mesleki belgeler de eklenilmesi unutulmamalıdır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>