Almanya’ya Misafir Olarak Gitmek

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya’ya Misafir Olarak nasıl gidilir?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 33 görüntüleme 0

Hakkında Kerem Sonmez

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Almanya’ya misafir olarak gitmek için kullanılan vize Schengen vizesi türlerindendir.
  Almanya’da ki yakınları ziyaret için gidilecek ise bu vizeden yararlanılmalıdır. Yakın ziyareti için yapılan bu yolculuk vizesi için gerekli belgeler vardır. Davetiye ise bu belgelerin en önemli hususlarındandır. Bu davetiye Almanya’da ki yakın tarafından yazılan ve konsolosluğa ıslak imzalattırılmış belgedir. Davetiye içerisinde vize talebinde bulunan kişinin kalacağı yerin adresi, seyahat gidiş ve dönüş tarihi ve ne amaçla ziyaret edildiği yazılmalıdır.
  Davetiye dışında hazırlanması gereken şahsa ait evraklar vardır. Vize başvurunsa bulunan kişinin meslek durumuna ve çalıştığı yere göre imzalatması ve orada çalıştığını kanıtladığına dair konsolosluğa hitaben yazılmış bir belge olmalıdır. Eğer ki Almanya’ya misafir olarak gidecek kişinin belirli bir geliri yoksa o kişinin masraflarını karşılayacak bir kefilin olduğunu gösteren bir belge eklenmelidir. Kefil olunan kişinin yakınlık derecesi ayrıca belirtilmelidir. Vize için talepte bulunan kişinin belirli bir geliri olmadığı durumunda üzerine kayıtlı tapu ruhsat vs. gibi ek gelir belgeleri de gösterilebilir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>