Almanya’ya Misafir Davetiyesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

 Almanya’ya Misafir Davetiyesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 38 görüntüleme 0

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’ya misafir olarak gitmek Türkiye’de pek çok insanın yaptığı bir yöntemdir. Çünkü Almanya’da ailesi ya da akrabası bulunan pek çok sayıda Türk vardır. Bu yüzden her sene Ya Türkiye’den Almanya’ya ya da Almanya’dan Türkiye’ye çok sayıda insan seyahat etmektedir. Kısa süreli olarak ziyaret kapsamına giren bu seyahat için kısa dönem yani Almanya C tipi vize alınması gerekmektedir. C tipi vize başvurusu için gerekli belgeler bulunmaktadır. Misafir olarak gidilecekse bu belgelerin arasına misafir davetiyesi de girmektedir.
    Almanya’ya misafir davetiyesi, misafir olarak gideceğiniz kişi tarafından yazılmalıdır. Misafir davetiyesinin içeriği Türkiye’den gelecek olan kişinin bilgilerini içerecek şekilde olmalıdır. Türkiye’den gelecek olan kişinin geliş tarihi ve Türkiye’ye dönüş tarihleri misafir davetiyesinde belirtilmelidir. Almanca olarak yazılacak misafir davetiyesi ıslak imzalı olmalıdır. Aynı zamanda davet eden kişinin Almanya’da ikamet ettiği belediye tarafından onaylatılmış olması gerekmektedir. Tüm bunların eksiksiz tamamlanması Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından büyük önem arz etmektedir. Ancak yine de vize başvurusu kesinlikli olumlu olacak ve vize verilecek diye bir durum söz konusu değildir. Vize başvuru sonucu Almanya konsolosluğunun inisiyatifine kalmıştır. Almanya konsolosluğunun yaptığı araştırmalar sonucu kişiye vize verilmesi muhtemeldir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>