Almanya’ya Gitmek Vizeli mi?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya’ya Gitmek Vizeli mi?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 29 görüntüleme 0

Hakkında Osman Erturk

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya‘ya yolculuk yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bordo pasaport diğer adı ile umuma mahsus pasaporta sahip ise vize almak zorundadırlar. Fakat siyah ve kırmızı yani diplomatik pasaportu gri pasaport yani hizmet pasaportu ve yeşil pasaport yani hususi pasaporta sahip kişiler vize almadan Almanya yolculuğu yapabilmektedirler. Umuma mahsus pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların Almanya yolculuğu için alması gereken vizeler yolculuk zamanlarına göre değişmektedir. Kısa süreli c tipi Schengen vizesi ya da uzun süreli ulusal vize d tipi vize talebinde bulunmalıdırlar.
    Schengen vizesi 26 ülkeyi kapsayan vize türüdür. Almanya’da bir Schengen ülkesinden olduğu için Schengen vizesi kullanılmaktadır. 9 aylık seyahatler için alınması gereken vizedir. Kısa süreli c tipi Schengen vizesi başvurusu için Almanya konsolosluğu, Almanya konsolosluğunun görev verdiği İDATA resmi kurumu ya da Almanya konsolosluğunun yetki verdiği acentelere başvuru yapılabilmektedir. Günümüzde başvuru için internet ortamı da kullanılabilir. Almanya ulusal d tipi vizesi başvurusu sadece Almanya konsolosluğuna ya da Almanya büyükelçiliğine yapılmaktadır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>