Almanya’ya Gitmek İçin Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya’ya Gitmek İçin Vize nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 62 görüntüleme 0

Hakkında Ali Metiner

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Türkiye’den Almanya’ya gitme isteğinde olan kişiler eğer Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahibi ise Almanya vizesi alması gerekmektedir. Almanya’ya gidiş amacına göre alınması gereken vizeler değişkenlik göstermektedir. Yeşil, siyah ve gri pasaport sahibi olan kişiler Almanya’ya gitmek için vize başvurusu yapmak zorunda değillerdir. Ancak bu da belli şartlar içinde geçerlidir. Örneğin; 6 ay içinde en fazla 3 ay yurtdışı seyahatinde bulunmak gibi olabilir.
    Bu şartlar dışında Almanya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından siyah, gri ve yeşil pasaport sahibi olanlardan vize istemeyen ülkeler arasında yer almaktadır. Almanya’ya gitmek için vize başvuruları Almanya konsolosluklarına yapılmaktadır. İstanbul, İzmir ve Ankara’da olmak üzere Türkiye’de üç adet Almanya konsolosluğu bulunmaktadır. Almanya’ya gitmek için vize başvurusu yapacak olan kişiler ikametgah adreslerine göre bu konumlardan en yakın olanına Almanya vize başvurusunda bulunmak için randevu talebinde bulunabilirler. Almanya vize ücretleri Almanya konsolosluğunun alacağı harç ve yetkili acentenin sunduğu hizmet bedeli olarak ödenmek zorundadır. 2022 yılında vize harçlarına gelen zamla birlikte Almanya konsolosluğunun alacağı ücret 110 Euro olmuştur. Vize ücretinin Almanya konsolosluğuna ya da yetkili acenteye ödenmesi gerekmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>