Almanya’ya Gidiş Şartları

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya’ya Gidiş Şartları

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 27 görüntüleme 0

Hakkında Derya Yildiz

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’ya seyahat etmeyi düşünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Almanya vizesi ile girmek zorundadırlar. Her ülke için olduğu gibi Almanya gidiş şartları da bulunmaktadır. Almanya vizesi alabilmek için vize prosedürleri geçilmelidir. Schengen vizesi alan bordo pasaportlu bir vatandaş Almanya’ya rahatlıkla giriş yapabilmektedir. Almanya’nın yetki verdiği Almanya konsolosluğuna internet aracılığı ile kolaylıkla başvuru yapılmaktadır. Başvurusu sonrasındaki aşama Almanya konsolosluğunun istedi birtakım evraklardır. İstenilen evraklar itinalı bir şekilde hazırlanmalıdır. Almanya konsolosluğu tarafından özenle incelendikten sonra hiçbir sıkıntı görülmedikten sonra kişiye başvuru izni çıkar. Vize başvurusu yapıldıktan sonra artık bekleme süreci başlar. Schengen vizesi için başvuru cevap süresi ortalama 1 -2 hafta arasıdır. Cevap duruma göre elektronik ya da posta yöntemi ile kişiye gönderilmektedir. Cevap pozitif gelir ise Almanya yolculuğu kolaylıkla yapılabilir.
    Almanya yolculuğu kişinin tercihine göre iki yol ile gidilebilir. Hava yolu veya kara yolu tercihe bağlıdır. Ancak kara yolunu tercih eden yolcular için dikkat edilmesi gereken nokta vardır. Bu kişiler arabaları için de vize talebinde bulunmaları gerekmektedir. Önceki zamanlarda başka bir Schengen ülkesi için alınan Schengen vizesi ile de kolaylıkla Almanya’ya giriş yapılabilir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>