Almanya’ya Davetiye İle Gitmek

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya’ya Davetiye İle nasıl gidilir?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 29 görüntüleme 0

Hakkında Orkun Gumus

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’ya gitmenin pek çok yolu vardır. Tatil amaçlı olarak gidip Almanya’nın gezip görülecek yerlerini gezebilirsiniz. Eğer öğrenciyseniz Erasmus aracılığıyla Almanya’da bir üniversitede belli bir dönem eğitim almanız mümkündür. Bunların yanı sıra iş amaçlı olarak Almanya’ya gidebilirsiniz.
    Almanya dünyadaki en büyük sanayilerden birine sahiptir. Uzun süreli olarak çalışmak ya da iş toplantısı amacıyla Almanya’ya gitmek mümkündür. Bir de Türkiye’den Almanya’ya giden pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi aile, arkadaş ya da akraba ziyareti amacıyla Almanya ülkesine gitmeniz mümkün olabilir. Bu tür seyahatler için alınacak vizelerde Almanya’dan davet mektubu gerekmektedir. Almanya’ya davetiye ile gitmek bir bakıma vize almak açısından daha avantajlı gibi görünebilir. Yalnız davetiye ile yapılan başvuruların hepsinin olumlu sonuçlanması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle yapılacak vize başvuruları için gerekli evrakların eksiksiz şekilde Almanya konsolosluğuna teslim edilmesi gerekir. Başvuru değerlendirmesi esnasında Almanya konsolosluğu vize başvurusu yapan kişiden ek belge talebinde bulunabilir böyle durumlar için zamanında belgelerin güncel, ıslak imzalı ve mümkünse orijinallerinin temin edilmesi başvuru sürecinde sizin yararınıza olacaktır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>