Almanya’dan Mısır Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya’dan Mısır Vizesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 29 görüntüleme 0

Hakkında Turhan Soydan

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Mısır turistik vizesi, Mısır’a turist olarak gidecek kişilerin alması gereken vizedir. Almanya’dan Mısır’a gitmek isteyen kişiler de Mısır vizesi almak zorundadırlar. Umuma mahsus pasaporta sahip kişiler de herkesten farksız Almanya’dan Mısır vizesi almak zorundadırlar.
    Mısır turistik vizesi de kısa süreli bir vizedir. Ve seyahat süresi 90 gün sürmelidir. Mısır vizesi için gerekli pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir. Mısır seyahatinden sonra pasaportun 6 ay daha geçerliliğini sürdürmesi gerekmektedir. Türkiye’den Mısır’a vize almak isteyenler Türkiye’de bulunan mısır konsolosluklarına ya da mısır konsolosluğunun yetki verdiği firmalara başvuru yapılabilir. Resmi pasaport (yeşil pasaport, gri pasaport, siyah pasaport ve kırmızı pasaport) sahibi kişiler 90 günü geçmeyecek mısır seyahatleri için mısır vizesi işlemlerinden sorumlu değillerdir. Mısır vizesi için yetkili yerlere başvuru yapılmalıdır. İstenilen evrakların eksik olmayacak şekilde hazırlanması önemli noktalardandır. Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden kişi mısıra seyahatte bulunmak istediği takdirde kesinlikle vize başvurusunda bulunmalıdır. Almanya’da ikamet eden kişiler ise Almanya’da olan mısır konsolosluklarından vize işlem başvurusu yapılmalıdır. Reşit olmayan vatandaşlar Mısır havalimanı kapısında vize almak zorundadırlar.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>