Almanya’dan İş Davetiyesi Almak

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya’dan İş Davetiyesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 36 görüntüleme 0

Hakkında Leman Cagril

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Geçmiş yıllarda olduğu gibi günümüzde de Türkiye’den Almanya’ya iş amaçlı seyahatler olmaktadır. Türkiye’den işçiler Almanya’da çeşitli sektörlerde çalışmak üzere ülkelerinden ayrılmaktadırlar. Almanya’da çalışmak amacıyla Almanya’ya gidecek olan kişilerin alması gereken vize Almanya çalışma vizesidir. Aslında bu vize uzun dönem vize türüne girdiğinden ötürü Almanya Ulusal vizesi alınması gerekiyor desek daha doğru söylemiş oluruz. Bu vize türüne başvuru yapmak için, Almanya’da çalışılacak yerin vize başvurusunda bulunacak kişiye davetiye göndermesi gerekmektedir.
    Almanya’dan gönderilecek olan iş davetiyesi, Almanca dilinde yazılmış olması gerekmektedir. İş davetiyesi Almanya’daki firma tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olması gerekir. İş davetiyesinin yanı sıra vize başvurusu için başvuru sahibinin mesleki evrakları da Almanya konsolosluğuna verilmelidir. Almanya’da yapılacak iş 3 aydan kısa sürecekse Almanya Schengen vizesine başvuru yapılması gerekmektedir. Ancak uzun süreli olarak çalışmaya gidilmesi halinde Almanya Ulusal vizesine başvuru yapılmalıdır. Bunun yanında Almanya hükümeti tarafından çalışma izni verilmiş olması gerekmektedir. İş durumuna göre firmanın yazacağı davet yazısı seyahat amacını açıklayacak nitelikte olmak zorundadır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>