Almanya‘dan Davetiye İçin Gerekenler

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya‘dan Davetiye İçin Gerekenler neler?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 19 görüntüleme 0

Hakkında Derya Yildiz

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’da arkadaş, akraba, yakın dost gibi tanıdıkları olan Türk vatandaşlarının aile, arkadaş, akraba ziyareti vizesi almalılar. Almanya’da ikamet eden Almanya’ya ziyaret edecek olan kişinin yakını Almanya’ya gelmek isteyen kişi için davetiye göndermelidir. Bu davetiye resmi bir davetiye olup Almanya konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Aile akraba ziyareti vizesi, Schengen vize türlerinden biridir. Aynı zamanda kısa süreli vizedir. Almanya’da yaşayan yakının yazdığı resmi davetiyenin o konu ile yetkili belediyenin imzalamış olması gerekmektedir.
    Almanya’dan davetiye için gerekenler ise davetiyede, Almanya’ya ziyarete gelecek kişinin kalacağı yerin adresi, seyahat tarihi ve süresi ziyarete gelecek kişiye kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, davetiyeyi gönderen kişiye ait kişisel bilgiler ve iletişim bilgilerinin yer alması gerekmektedir. Bilgi veya belge eksikliği olduğunda istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Belgelerin hem Almanca dilinde hem de Türkçe dilinde yazılmış ve gönderilmiş olması gerekmektedir. Ayrıca belgeler yakın zamanda dolduruluş kaşelenmiş olmalıdır. Almanya ziyaretine gelecek kişinin maddi geliri, üzerine kayıtlı ek gelir belgeleri (kira sözleşmesi, tapu senedi, banka hesap dökümü, ruhsat) detaylıca belirtilmelidir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>