Almanya’da Dil Kursu Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya’da Dil Kursu Vizesine nasıl başvuru yapılır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 29 görüntüleme 0

Hakkında Ertugrul Akcal

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya’da dil eğitimi görmek istemesi üzerine Almanya’da bulunan dil kursları bu konudaki faaliyetlerini arttırmışlardır. Türkiye’den pek çok kişi Almanya’da dil öğrenimi amacıyla vize başvurularında bulunmaktadırlar. Özellikle Almanca eğitimi konusunda Türkiye’de önemli bir yer tutan Goethe Enstitüsü, Türkiye ve Almanya arasındaki öğrenci akışlarında büyük rol oynamaktadır.
    Almanya’da dil kursu vizesi uzun dönem ve kısa dönem dil eğitimi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Uzun dönem ve kısa dönem olarak ikiye ayrışmasındaki ayrıcı özellik ise dil eğitiminin 90 günden az ya da çok sürecek olmasıdır. 90 günden az olacak Almanca dil kursları için Almanya Schengen vizesi alınması yeterli olacaktır. 90 günden fazla planlanmış Almanca dil kursları için ise Almanya dil okulu vizesi alınması gerekmektedir. Bu vizeyi kurs bitiminde Almanya’da üniversite eğitimine devam etmek isteyen kişiler almamalıdır. Yani Almanya dil okulu vizesi Almanya üniversitelerine hazırlık gibi sayılmamaktadır. Bu vize dil kursunun bitimine kadar Almanya’da kalmanıza müsaade etmektedir. Uzun dönem olacak olan Almanca dil eğitimi vizesi, dil kurslarının haftada en az 18 saatlik ders programı planlanmasını gerektirmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>