Almanya\’da Çalışma Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya\’da Çalışma Vizesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 61 görüntüleme 0

Hakkında Hale Giritli

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya, geçmişte Türkiye’den iş için işçi talebinde bulunmuş ve binlerce Türk Almanya’da çalışmaya gitmişti. Bu olaydan sonra Almanya’daki Türk nüfusu da az denmeyecek yoğunluğa ulaşmıştı. Türkiye’den Almanya’ya çalışmak için gidenler günümüzde de vardır.
    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Almanya’da çeşitli sektörlerde çalışmak üzere Almanya’ya gitmektedirler. Almanya sanayi anlamında dünyada ileri gelen ülkeler arasında bulunmaktadır. Bu nedenle işçi ihtiyacı da fazla olmaktadır. Türkiye’den işçi olarak Almanya’ya giden kişi sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Almanya da Türklere aşinadır. Buradan giden Türkler de oradaki Türklerle kaynaşıp yabancılık çekmemektedirler. Türkiye’den Almanya’ya çalışma amacıyla gidecek olan umuma mahsus bordo pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya’da çalışma vizesine başvuru yapmak durumundadırlar. Çalışma süresine göre başvuracakları Almanya vize türü de değişmektedir. Eğer Almanya’da çalışılacak süre 3 aydan kısa olacaksa Almanya Schengen vizesi alınması yeterli olacaktır. Ancak uzun süreli çalışma yapılacaksa bunun için gerekli olan vize türü Almanya ulusal vizesidir. Almanya ulusal vizesi 3 aydan fazla sürecek yolculuklar için alınması gereken vize türüdür. Almanya ulusal vizesi başvuruları Almanya konsolosluğu tarafından alınmaktadır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>