Almanya Yeşil Pasaport Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Yeşil Pasaport Vizesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 29 görüntüleme 0

Hakkında Pinar Sertac

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’ya yeşil pasaport kullanarak gidiliyorsa daha fazla dikkatli olunmalıdır. Yeşil pasaportla Almanya’ya giriş yapmak kolaydır. Şartları ise oldukça basittir. Gerekli şartlar belgelerin tamamlanması ve seyahat süresidir. Almanya’ya yeşil pasaportla gerçekleştirilen turistik seyahatler da vize gerekli değildir. Bu nedenle Schengen vizesi talebine gerek yoktur. Fakat yeşil pasaportla gidildiğinde de gerekli olan belgeler vardır ve bu belgelere fazlasıyla dikkat edilmelidir.
    Yeşil pasaport için gerekli olanlardan ilki seyahat sağlık sigortasıdır. Bu belgeye alman polisleri fazlasıyla dikkat etmektedirler. Her seyahatte olması gerektiği gibi nakit para, Almanya seyahatinde de önemli bir husustur. Yeşil pasaportta ise olmazsa olmazlardandır. Almanya’ya giderken yeşil pasaport için gerekli olanlardan biri de otel rezervasyon belgesidir. Gereklilerden bir diğeri dönüş uçak biletidir. Almanya’ya yeşil pasaportla giriş yapılabilmesi için kesinlikle bir dönüş bileti olmalıdır. Almanya’ya yeşil pasaport ile gidenler sadece 90 gün kalabilir. Yeşil pasaport ile Almanya’ya yerleşmek mümkün değildir. Çünkü yeşil pasaport vizesiz olduğu için kısa süreli bir pasaporttur.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>