Almanya Vizesiz Gidiş

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vizesiz Gidiş nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 28 görüntüleme 0

Hakkında Baris Koc

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya Federal Cumhuriyeti’ne yapılacak olan yolculuklarda kullanılan pasaportlara göre vizesiz gidilip gidilmeyeceği belirtilmektedir. Eğer ki bordo (umuma mahsus) pasaporta sahip bir kişi Almanya yolculuğuna çıkmak isterse Almanya vizesiz giriş yapamazken, yeşil (hususi) pasaport, gri (hizmet) pasaport ya da siyah (diplomatik) pasaporta sahip kişiler ise 180 günlük süreden sadece 90 günlük bir zaman zarfında vizesiz giriş yapılabilmektedir. Schengen ülkesinden biri olan Almanya‘ya önceden kullanılmış bir Schengen vizesi ya da yeni çıkartılmış bir Schengen vizesi ile giriş mümkündür. Schengen vizesi olduğu takdirde seyahat amacı değişmediği sürece başka bir Almanya vizesi almak gerekmemektedir.
    Almanya’ya yapılacak yolculuk amacına göre değişen vizeler vardır. Kişi ülkeye giriş sağlayabilmek için hangi amaçla gidiyorsa o amaca uygun vize almak zorundadır. Mesela bir tır şoförünün ya da bir nakliye ile uğraşan kişinin birkaç günü aşkın süreli işi için alması gereken vize türü Almanya şoför vizesidir. Çifte vatandaşlığı olmayan ve Almanya’ya iş kurma ya da çalışma amacı ile gitmek isteyen bir kişinin alması gerektiği vize türü ise Almanya çalışma vizesidir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>