Almanya Vizesinden Kimler Muaf Tutulur?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vizesinden Kimler Muaf Tutulur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 29 görüntüleme 0

Hakkında Bahanur Sonmez

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya Federal Cumhuriyeti yani bilinen adıyla Almanya’ya yolculuk yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya vizesi işlemlerine tabi tutulmaktadır. Ancak bu vize işlemlerine yalnızca bordo pasaport sahibi kişiler tabi tutulmaktadır. Almanya ve Türkiye arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmasına göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından siyah, gri ve yeşil pasaport sahibi olan kişilerin belli koşullar altında Almanya vizesi muafiyeti mevcuttur. Bu muafiyet 6 ay içerisinde en fazla 3 ay seyahat edecek şekilde geçerli olmaktadır. 3 aydan fazla olacak seyahatler için siyah, gri ve yeşil pasaport sahibi kişilerinde Almanya vize başvurusunda bulunmaları gerekir.
    Schengen bölgesine üye olan yaklaşık 26 ülke bulunmaktadır. Almanya Federal Cumhuriyeti de bu 26 ülke arasında bulunmaktadır. Schengen bölgesine üye ülkeler arasında imzalanan anlaşmaya göre Schengen vizesi almış olan kişiler Schengen bölgesi içerisinde iç sınır kontrollerine tabi tutulmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler. Schengen vizesi ile Almanya’ya rahatlıkla seyahat edilebilmektedir. Almanya vizesi için Almanya konsolosluğu ya da yetkili kurum olan İDATA’ya başvuru yapılabilmektedir. Vize başvuru sonuçları 1 ila 4 hafta arasında açıklanmaktadır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>