Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 34 görüntüleme 0

Hakkında Asya Bal

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya, Orta Avrupa’da bulunan tam adı Almanya Federal Cumhuriyeti olan bir ülkedir. Başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri Berlin’dir. Almanya’nın nüfusu 83 milyondan fazladır. Almanya bazı tipteki pasaport sahiplerine vize zorunluluğu getirmemektedir. Bordo, yani Umuma Mahsus Pasaportu olan kişilerin Almanya vizesi alması gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip olan kişilerin ise vize almasına gerek yoktur.
    Bordo pasaporta sahip olan kişilerin aklında ‘’Almanya vizesi nasıl alınır?’’ sorusu bulunmaktadır. Öncelikle yapacağınız seyahatin durumuna göre almanız gereken vize türü belirlenmelidir. Genel anlamda iki tür vize bulunduğu söylenebilir. Amaçlarına göre de değişkenlik gösteren bu vizeler kısa dönem yani C tipi ve uzun dönem yani D tipi vizeler olarak ayrılmaktadır. C tipi vizenin içine tatil, ziyaret, iş toplantısı gibi amaçlarla yapılacak seyahatler girmektedir. C tipi vizenin 90 gün süresi bulunmaktadır. Almanya bir Schengen ülkesidir. Bu nedenle Schengen vizesi olan kişilerin ayrıca vize almasına gerek yoktur. Vize almak için Almanya konsolosluğuna ya da Almanya konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize merkezlerine başvuruda bulunmalısınız. Söylenen gereklilikleri yerine getirdiğiniz takdirde vize almanız mümkündür.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>