Almanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 34 görüntüleme 0

Hakkında Turhan Soydan

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya vizesi, kısa süreli vize olarak Schengen vizesi İDATA resmi kurumuna başvuru yapılmaktadır. İDATA vize talebinde bulunan kişilere gerekli evrakları detaylı bir şekilde belirtir. Gerekli evrakları vize talebinde bulunan kişi kendi bilgilerine ve istenilen bilgilere göre doldurmalıdır.
    İDATA resmi kurumuna elektronik yöntem ile başvuru yapmak mümkündür. Kurumun istediği belgeleri tamamlandıktan sonra işlem kolaylaşır ve sonuç olumlu olma ihtimali yüksektir. Başvuru onayı evrakların tam olmaması, güncel zamanlı olmaması, istenildiği gibi doldurulmaması durumlarda olumsuz sonuçlanabilir ya da işlem uzayabilir. Gerekli evraklar kişi tarafından Almanca lisanı ve Türkçe lisanı ile doldurulup Almanya konsolosluğuna göndermesi gerekmektedir. “Almanya vizesi kaç günde sonuçlanır?” sorusunun cevabı ise; Almanya vize başvurusu normal şartlarda başvuru işlemleri bittikten 5 gün sonra içinde sonuçlanmaktadır. İDATA Kadıköy şubesi, bursa şubesi ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular 2 iş günü geç sonuçlanmaktadır. Türkiye dışından olan başka ülkelerde Almanya vizesi başvurusu sonuçlanması 15 gün sürmektedir. Vize başvuru işlemleri Almanya’ya ait ve Türkiye’ye ait dini bayramlara denk geldiği takdirde başkonsolosluğunun iş yoğunluğundan dolayı sonucun çıkması bir miktar daha uzayabilir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>