Almanya Vizesi Kaç Aylık Verilir?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vizesi Kaç Aylık Verilir?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 30 görüntüleme 0

Hakkında Osman Erturk

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya vizeleri iki şekilde verilmektedir. 9 aydan az Almanya seyahatleri için kısa süreli vize, 9 aydan fazla Almanya Seyahatleri için ise uzun süreli vize verilmektedir. Kısa süreli Almanya vizesi Almanya Schengen vizesidir. Schengen vize başvurusu Almanya konsolosluğu ya da İDATA resmi kurumuna başvuruda bulunulur. Bordo pasaporta sahip kişiler Schengen vizesi talebinde bulunabilir. Almanya konsolosluğunun vize talebi için istediği belgeler kişiye ait bilgiler ile doldurulmalıdır. Her şey tamamlanmış bir şekilde başvuru yapılmalıdır.
    Uzun süreli Almanya vizesi ise Almanya ulusal vizesi adı ile alınmaktadır. Schengen vizesi kategorisinde olmadığından dolayı 9 aydan fazla Almanya yolculuklarında Schengen vizesi kullanılamazdır. Bordo pasaporta sahip olan bir kişi Almanya seyahatinde bulunamazdır. Almanya ulusal vizesi d tipi vize olarak da isimlendirilmektedir. D tipi vize başvuruları sadece Almanya konsolosluğu ya da Almanya büyükelçiliğine yapılmaktadır. Almanya ulusal vizesi Almanya aile birleşim vizesi Almanya çalışma vizesi Almanya Erasmus vizesi dil okulu vizesi gibi vizeleri altında toplamaktadır. Bu amaç ile gidecekler Almanya ulusal vize almalılardır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>