Almanya Vize Yeşil Pasaport

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vize Yeşil Pasaport nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 31 görüntüleme 0

Hakkında Turhan Soydan

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Yeşil pasaport hususi olarak da adlandırılmaktadır. Almanya ‘ya giriş için vize gerektirmemektedir. 180 günlük izin dahilinde yeşil pasaporta sahip kişiler 90 gün seyahat edebilirler. Yeşil pasaportun her şeyde olduğu gibi avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Hususi pasaporta sahip olan kişiler vize alımından muaf tutulduklarından dolayı bordo pasaport çıkarmak için gerekli olan ücret bedelini ödememiş olunacaktır. Bordo pasaport çıkarmak isteyenler ise iki ücret ödemektedirler. Bu yüzden ödemek zorunda oldukları toplam ücret bedeli 573 TL civarıdır. Ancak Almanya vize yeşil pasaporta sahip vatandaşlar sadece defter bedeli olan 108 TL ücreti ödemektedirler.
    Yeşil pasaporta sahip olan kişilerin avantajlarından biri de bordo pasaporta sahip kişilerin vizesiz giremediği altmış yedi ülkeye vizesiz giriş hakkı oluşmaktadır. Yeşil pasaport başvurusu sadece il nüfus müdürlüklerinde gerçekleştirilmektedir. Yeşil pasaportun bordo pasaporta göre daha uzun sürede çıkması tek dezavantajlarındandır. Yeşil pasaport başvuru talebi yetkili kişiler tarafından onaylanmalıdır. Bazı ülkelere Almanya dahil yeşil pasaport ile vizesiz girildiği gibi duruma göre internetten vize talebinde de bulunulabilir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>