Almanya Vize Ücretleri

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vize Ücretleri nasıl?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 29 görüntüleme 0

Hakkında Derya Yildiz

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya vize ücretleri her sene değişiklik göstermektedir. Almanya’ya seyahat edecek vize başvuru için istenen belgeler ile birlikte yine vize işlemleri için gerekli ücreti de ayarlamalıdır. Almanya vize işlemleri toplam olarak 60 Euro gibi bir miktar tutmaktadır. Ayrıca bu miktara 23 Euro iletişime geçilen merkez vize ücreti de eklenmektedir.
    Almanya yolculuğu yapacak kişilerin 12 yaş altı çocuklara sahip iseler çocuklar için ücretler yarıya bölünmektedir. Avrupa Schengen ülkelerinden biri olan Almanya federal cumhuriyeti Almanya’ya yolculuk yapacak vatandaşlar için elektronik ortam ile başvuru yapabilmeleri için kolaylıklar getirmeye devam etmektedir. Umuma mahsus pasaporta sahip kişiler hangi amaçla girerlerse girsinler Almanya vizesi almak mecburdur. Almanya vizesi için tüm detayları kapsayacak genel bir bilgi alınması önerilmektedir. Uzun süreli Almanya vizelerini Almanya konsolosluğu ilgilenmektedir. Kısa süreli Almanya vizelerini Almanya konsolosluğunun yetki verdiği vize merkezlerine ve seyahat acenteleri de üstlenmektedir. Almanya konsolosluğu tarafından vize alımı için Almanya vizesi başvuru formu verilir ve kişi bu formu dikkatli bir şekilde doldurmalıdır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>