Almanya Vize Sorgulama

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vize Sorgulama nasıl yapılır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 39 görüntüleme 0

Hakkında Kubra Coskun

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Bordo pasaporta sahip olan kişilerin vize gerektiren ülkelere giriş sağlayabilmeleri için o ülkenin vizesini alması gerekmektedir. Almanya da vize gerektiren ülkelerden biridir. Almanya’ya turistik amaçlarla gidecekseniz C tipi Almanya vizesi almanız gerekmektedir. Ancak daha uzun süreli olarak bir seyahat planınız varsa örneğin; Almanya’da üniversite öğrenimi görmek gibi bu sefer D tipi yani Almanya Ulusal vizesini almanız gerekmektedir. Ülkelerin vize işlemleri genellikle konsolosluk bazında gerçekleşmektedir ya da aracı kuruluşlar yardımıyla en son konsolosluğa başvuru aşamasına gelmeniz mümkündür. Almanya için bu aracı kuruluş olayı tek bir kapıya açılmaktadır. İsmi İDATA olan bu kurum Almanya konsolosluğu tarafından resmi olarak Almanya’ya gidecek kişiler için vize danışmanlık hizmeti vermesi amacıyla görevlendirilmiştir.
    İDATA kurumu Almanya vizesi alacak kişiler için çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bunlardan biri de vize pasaport gibi işlemlerinizin durumunu size istediğiniz vakitte bildiriyor olmalarıdır. Almanya vize sorgulama için kurumun vereceği takip kodunu kurum sitesi üzerindeki ilgili alana yazıp aratmanız durumunda vize durumunuzu ya da pasaport işlemlerinizin durumunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>