Almanya Vize Şartları 2022

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vize Şartları neler?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 28 görüntüleme 0

Hakkında Emre Can Yilmaz

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Türkiye’den Almanya’ya gezi, eğlence, tatil, kültürel, iş, eğitim, aile ziyareti gibi nedenlerle giden pek çok insan vardır. Bu insanların hepsi Türkiye’den çıkış yapıp Almanya’ya giriş yapmak için henüz Türkiye’deyken birtakım işlemleri tamamlamışlardır. İşlemler öncelikle pasaport çıkarmakla başlamaktadır. Umuma mahsus yani bordo renkli pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarının Almanya’ya girebilmek için vize alması şarttır. Ancak yeşil, siyah ve gri renkte pasaport sahibi kişiler son 180 gün içerisinde en fazla 90 gün seyahat yapmak koşulu ile Almanya’ya vizesiz girme hakkına sahiptirler. Hal böyle olunca akıllara bir soru takılıyor: Bordo pasaportu olan kişiler hangi şartlar altında vize alabilmektedirler? Bu sorunun cevabı vize alacak kişinin hangi türde yolculuk yapacağına göre değişmektedir. Öncelikle her vize türü için ortak ve bazı vize türleri için farklı olacak şekilde temin edilmesi gereken evraklar bulunmaktadır. Almanya vize şartları 2022 yılında genel olarak hazırlanması gereken evraklardan oluşmaktadır. Gerekli ortak evraklar genellikle şöyle olmaktadır:
  – Pasaport (Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir.)
  – Biometrik fotoğraf (2 adet)
  – Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  – Nüfus cüzdanı ya da Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı fotokopisi
  – Almanya vizesi başvuru formu
  – Vize başvurusu yapan kişinin ekonomik durumunu gösterir belgeler
  Bu ve bunun gibi evrakların temini sonrası Almanya konsolosluğu ya da görevlendirilmiş vize merkezlerine evrakların ibraz edilmesi gerekmektedir. Vize başvurusu sonucu en geç 1 hafta içerisinde açıklanmaktadır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>